Bina yapımında kullanılan materyaller

Yapı malzemesleri, inşaat amaçlı kullanılan herhangi bir malzemedir. Kil, kum, ahşap ve kayalar, hatta dallar ve yapraklar gibi doğal olarak oluşan birçok madde, binalar inşa etmek için kullanılmıştır. Doğal olarak oluşan materyallerin yanı sıra, birçok insan yapımı ürün kullanımdadır, bazıları daha fazla ve biraz daha az sentetiktir.

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Yapı malzemelerinin üretimi birçok ülkede kurulu bir endüstridir ve bu malzemelerin kullanımı tipik olarak marangozluk, sıhhi tesisat, çatı kaplama ve yalıtım çalışmaları gibi özel uzmanlık alanlarına ayrılır. Bu referans, evler de dahil olmak üzere habitat ve yapılarla ilgilidir.

Doğal Yapı Malzemeleri

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Yapı malzemeleri genellikle doğal ve sentetik olmak üzere iki kaynağa ayrılabilir. Doğal yapı malzemeleri işlenmemiş veya endüstri tarafından kereste veya cam gibi minimum işlenmiş malzemelerdir. Sentetik materyaller, plastik ve petrol bazlı boyalar gibi insan manipulasyonlarından sonra endüstriyel ortamlarda yapılır. Her ikisinin de kullanımı var.

Çamur, taş ve lifli bitkiler, kumaş veya deriler gibi esnek malzemelerden yapılmış çadırların yanı sıra en temel yapı malzemeleridir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, bu üç materyali birlikte yerel hava koşullarına uygun olarak evler oluşturmak için kullandılar.

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Genelde bu yapılarda temel yapı bileşenleri olarak taş ve / veya fırça kullanılırken, bir çeşit beton ve yalıtım görevi gören, aradaki boşlukları doldurmak için çamur kullanılır.

Temel bir örnek, tropikal ülkelerde kalıcı konut olarak ya da eski kuzey halklarının yazlık yapıları olarak kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir