Bina yapımında kullanılan materyaller

Bina yapımında kullanılan materyaller

Yapı malzemesleri, inşaat amaçlı kullanılan herhangi bir malzemedir. Kil, kum, ahşap ve kayalar, hatta dallar ve yapraklar gibi doğal olarak oluşan birçok madde, binalar inşa etmek için kullanılmıştır. Doğal olarak oluşan materyallerin yanı sıra, birçok insan yapımı ürün kullanımdadır, bazıları daha fazla ve biraz daha az sentetiktir.

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Yapı malzemelerinin üretimi birçok ülkede kurulu bir endüstridir ve bu malzemelerin kullanımı tipik olarak marangozluk, sıhhi tesisat, çatı kaplama ve yalıtım çalışmaları gibi özel uzmanlık alanlarına ayrılır. Bu referans, evler de dahil olmak üzere habitat ve yapılarla ilgilidir.

Doğal Yapı Malzemeleri

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Yapı malzemeleri genellikle doğal ve sentetik olmak üzere iki kaynağa ayrılabilir. Doğal yapı malzemeleri işlenmemiş veya endüstri tarafından kereste veya cam gibi minimum işlenmiş malzemelerdir. Sentetik materyaller, plastik ve petrol bazlı boyalar gibi insan manipulasyonlarından sonra endüstriyel ortamlarda yapılır. Her ikisinin de kullanımı var.

Çamur, taş ve lifli bitkiler, kumaş veya deriler gibi esnek malzemelerden yapılmış çadırların yanı sıra en temel yapı malzemeleridir. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar, bu üç materyali birlikte yerel hava koşullarına uygun olarak evler oluşturmak için kullandılar.

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş Genelde bu yapılarda temel yapı bileşenleri olarak taş ve / veya fırça kullanılırken, bir çeşit beton ve yalıtım görevi gören, aradaki boşlukları doldurmak için çamur kullanılır.

Temel bir örnek, tropikal ülkelerde kalıcı konut olarak ya da eski kuzey halklarının yazlık yapıları olarak kullanılmaktadır.

Tamamlanan Projelerimiz

Tamamlanan Projelerimiz

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş.Olarak 48 yıllık tecrübemiz ile emin adımlarla projelerimizi devam ettiriyoruz. Sadece Ülkemizde değil Avrupa ve Balkanlarda Aldığımız Projeler Halen hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Moskova Avm Projesi
Moskova 5000 araçlık otopark projesi
Rusya Federasyonu Toplu Konut Projesi
Moskova 1000 derslikli okul projesi
Makedonya 18 Katlı Otel-avm Projesi
Gürcistan Okul Projesi
Ukrayna Liman İnşaat Projesi
Ukrayna avm projesi
Belarus 25 Katlı Gökdelen Projesi
Azerbaycan 2500 Konutluk Proje
Gürcistan Avm Projesi
Bulgaristan 5000 Konutluk Proje
Almanya Federasyonu Hızlı Tren Garı İnşaatı
Fransa Hızlı Tren İstasyonları Projesi
Arnavutluk Devlet Hastanesi
İran 6000 Yataklı Devlet Hastanesi Projesi
Rusya Şehir Hastanesi

Devam Eden Projelerimiz

Devam Eden Projelerimiz

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Olarak Halen Devam Eden Projelerimiz Aşağıda Sunulmuştur.

Yenimahalle 3000 Konutluk Toki Projesi
Ayaş Cezaevi Yenileme Projesi
Kaman Açık Cezaevi Ek Bina Yapım Projesi
Çankaya Belediyesi Muhtarlıklar Yenileme Projesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ek bina Projesi
Adalet Bakanlığı Ek Bina Yapım Projesi
Sağlık Bakanlığı Ek Bina Yapım Projesi
Yozgat Yerköy Devlet Hastanesi
Sivas Şarkışla Kaymakamlığı Ek Bina Projesi
Kalecik Belediye Başkanlığı Onarım Projesi
Sivas Kangal Devlet Hastanesi
Bayburt 5000 Konutluk Toki Projesi
Amasya 2000 Konutluk Toki Projesi
Sivrihisar Devlet Hastanesi Ek bina
Trabzon Seyir Teras Evleri
Ankara Çayyolu İmer Konutları
Ankara Etimesgut Yılsan Konutları
Sivas Merkez 4000 Konutluk Toki Projesi
Elazığ 3000 Yataklı Şehir Hastanesi
Van Devlet Hastanesi Ek Bina Projesi
Ardahan Valiliği Ek Hizmet Binası
Rize Çaykur Fabrikası
Beypazarı Devlet Hastanesi Ek Bina
Bolu Valilik Binası Onarım İşi
Diyarbakır Sur Belediyesi Yenileme Projesi
Cizre Devlet Hastanesi
Yüksekova Devlet Hastanesi

Başkanımızdan Mesaj

Başkanımızdan Mesaj

1970 yılında inşaat sektörüne ilk adımını atan Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. geçen 48 yılda inşaat sektörünün ihtiyaçlarını analiz edebilen ,yenilikleri hayata geçirebilen, hergün kendini yenileyerek sürdürülebilir gelişme için paydaşlarımızla işbirliği içinde ,hayata geçirdiği tüm projeleri donanımlı ve üretken kadromuzla, sektöre ve ülkemize katkıda bulunmayı ve bu konuda öncü olmayı ilke edinmiştir.
    Bu Yola birlikte çıktığım, hizmetlerini ve özverilerini yaptığı işe aktaran çalışma arkadaşlarımla birlikte ülkenin gelişmişliğinin göstergesi olan yaşam kalitesini yükselten gelecek nesillerin önünü açacak ileri teknoloji ve maxsimum kaliteyi yakalayabilmeyi, müşteri memnuniyetine azami derecede özen göstermeyi misyon edindik.
    Sadece bugünü düşünerek değil, ülkemizin geleceği için çabalıyoruz, her zaman en iyisi olmak ve en iyisini yapmak için büyük adımlar atıyoruz. Attığımız her adımda bize güvenen paydaşlarımızın desteğini yanımızda hissediyoruz.
ülkemize ve devletimizin üzerine oynan hain oyunları her zaman lanetlemeye devam edeceğize, devletimizin ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne daima sadık kalacağımıza söz veriyoruz. Yabancı ülkelerde aldığımız işler ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin ne kadar büyük olduğunu kendimizce göstermeye çalışacağımıza emin olabilirsiniz.

Hakan Gürel

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Y.Kurulu Başkanı

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Kimdir

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. Kimdir

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. 1970 yılında ankara merkezli olarak kurulan bir inşaat şirketidir. Kurucumuz ve Halen onursal başkanımız Hakan Gürel’dir. 1970 yılından günümüze kadar başta ankaramız olmak üzere türkiyenin hemen hemen bütün şehirlerinde ve rusya da çeşitli inşaatlar yaparak firma profilimizi en prestijli hale getirmiş bulunuyoruz.

Straturk İnşaat ve Taahhüt A.Ş. olarak Devletten aldığımız Hastane, Okul, Camii, Toki, Askeri Kışlalar gibi ihaleleri zamanından önce teslim ederek vatanımıza faydalı işler yapıyoruz.

Ülkemizin içinde bulunduğu süreç her ne kadar zor olsa da devletimizin ve milletimizin daima yanında olmaktan büyük onur duyduğumuzu belirmek isteriz.

rusya federasyonundan aldığımız işler ile de ülkemiz adına inşaat alanımızın ne kadar büyük, geniş ve güvenilir olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk.